Ara

Yeni kısıtlamalar mı geliyor?

Gözler Bakanlar Kurulu'na çevrildi. Herkes merakla kurulun alacağı yeni kısıtlama kararlarını bekliyor. Öte yandan Reuters'a konuşan iki kaynak, hükümetin uyguladığı koronavirüs yasakları kapsamında seyahat yasağı ve hafta sonu çıkış yasaklarının artabileceğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün saat 15.00'te başlayan kabine toplantısında ana gündem son dönemde önlenemeyen vaka sayısındaki artışa paralel olarak koronavirüs salgınındaki gelişmeler olacak ve alınması muhtemel yeni önlemler olacak.

Toplantıda hafta sonu sokağa çıkış kısıtlamasının artırılması bekleniyor.

Reuters’a bilgi veren kaynaklar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın toplantıda bir sunum yaparak, salgın ve alınan önlemlerle, hastanelerin genel durumuna dair bilgileri paylaşacağını iddia etti.


Hafta sonu sokağa çıkma yasağı

Konu hakkında bilgi sahibi bir yetkili, son günlerde vaka sayısının 30,000 civarında olduğunu ve dünyada da dikkat çeken bir noktaya gelindiğini gösterdiğini ifade ederek, “Bazı tedbirler alındı ama yeterli olmadığı ortada. Kış döneminin daha ağır geçeceği zaten bilinirken, bu dönem gelinen vaka sayıları ve kayıplar oldukça fazla. Hafta sonu sokağa çıkış kısıtlamasının süresinin genişlemesi kuvvetle muhtemel” dedi.


Aynı yetkili, bazı illerde vaka ve vefat sayısının dikkat çekici şekilde arttığını belirterek, “İl bazında daha fazla kısıtlama ve seyahat yasağı getirilmesi de değerlendirilebilir. İhtiyaç olan iller var” ifadesinde bulundu.


Bir başka kaynak ise ekonominin zarar görmemesi için tedbirlerin dikkatli seçildiğini ancak şu anda bunların yeterli olmadığını belirtirken, “Hafta sonu sokak kısıtlaması artık kaçınılmaz gibi duruyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak toplantıda nihai karar bugün verilir” dedi.Abone Olun

  • Instagram

2020 Haber Sahnesi : Her hakkı saklıdır.