Ara

Vegan Makyaj Fırçası Kullanmak İçin 5 İyi Sebep

En son güncellendiği tarih: Mar 22


Daha iyi bir makyaj uygulaması için vegan fırça tercih edebilirsiniz.

Doğru ve doğal bir makyaj uygulaması için iyi ve kaliteli bir makyaj fırçası en az makyaj ürününün kalitesi kadar önemli. Farklı boyut ve şekildeki fırçalar farklı amaçlarla kullanılarak makyajı mükemmel bir hale getirebiliyorlar.


Ama biz bugün makyaj fırçalarının malzemesinden bahsedeceğiz. Makyaj fırçaları gerçek hayvan kıllarından ya da sentetik kıllardan yapılabiliyor. Geçmişte üretim teknolojisi çok iyi olmadığı için kaliteli bir fırça için makyaj uzmanları gerçek kıllardan yapılan fırçaları önermekteymiş. Ancak ne yazık ki gerçek kıllardan yapılan makyaj fırçalarının üretimi hayvanlara kötü muameleyi barındırıyor. Ne yazık ki bu üretim hayvanlar için oldukça acı verici bir süreç. Biz kendimiz güzelleşirlen hayvanlara zarar vermeye hakkımız olmadığını biliyoruz zaten :)





Ancak sentetik makyaj fırçalarının tek artısı hayvan dostu olmaları değil. Bakalım başka neler varmış:


1- Bu makyaj fırçaları genellikle naylon veya diğer sentetik elyaflardan üretilen yapay kıllardan yapılıyor. Doğal fırçalardan farklı olarak, sentetik makyaj fırçalarında, kütikül bulunmadığı için kapatıcı veya fondöten gibi sıvı ve krem ürünlerde çok daha iyi sonuç veriyor. Çünkü makyaj malzemesini kılları arasında hapsetmiyor.


2- Fiyat – kalite performansı çok yüksektir. Teknoloji artık çok ilerledi ve sentetik fırçalar da oldukça yüksek kalitede üretiliyor. Böylece daha uygun fiyata yüksek kalite bir fırça almış oluyorsunuz.


3- Hassas ciltler için hipoalerjenik ve güvenlidir. Makyaj sırasında göz sulandırmaz ve gerçek hayvan kılına göre daha az bakteri barındırır.


4- Temizlemesi çok kolaydır. Biraz şampuan ve durulama hepsi bu. Hem fırçalarınız daha uzun ömürlü olur hem de cildiniz mutlu olur.


5- Kılları dökülmez. İyi bir sentetik fırçanın kılları kullanım sırasında gerçek kıl kadar dökülmez ve yüzünüze yapışarak makyajınızı bozmaz.


Makyajda daha iyi sonuç için siz de The Body Shop ‘ın vegan fırçalarını mağazalarından alabilirsiniz ya da Gratis veye Watsons gibi kozmetik marketlerden Ecotools , Real Techniques ya da Setu Beauty fırçalarını tercih edebilirsiniz.

Abone Olun

  • Instagram

2020 Haber Sahnesi : Her hakkı saklıdır.