Ara

Özgürlük arayışında doz ayarı önemli olacak

17 Şubat Satürn Uranüs karesini Astrolog Neslihan Aksun değerlendirdi


Satürn “Geçmişi silerek gelecek inşa edilemez”

Uranüs “Gelecek geldiğinde, geçmiş yok olmuş olur”17 Şubatın teması tüm yıla yayılacak ancak taleplerde dozu ayarlamak önemli.

İkisi de doğru, ikisi de haklı. Zaten Satürn Kova'dayken hem kendinden ödün vermeyecek hem de Uranüs gibi davranacak. Önemli olan zaman spiralinde bireylerin kendisini nerede konumladığı.

Kimileri çağ değişse de geçmişe mıknatıs gibi yapışarak bugüne ve yarına sürüklemeye çabalayacak. Kimileriyse geçmişin başını ezerek bir koşu geleceği alıp şimdiye, daha da uzaktaki geleceği alıp az ötedeki geleceğe taşımaya uğraşacak. Bu iki zaman kavramı arasında bir hortum etkisi oluşacak. Zaman spirali dengeyi kaçıranları içine çekip bilmedikleri bir zamana fırlatıp atabilir. Orası geçmişlerden daha geçmiş ya da sanıldığından daha geç gelecek bir gelecek olabilir. Anda kalabilmek için doğru analiz etmek, her iki gezegene de hak vermek, aklı mantığı kullanmak, kullanmayanlara karşı da empati ile yaklaşmak en doğrusudur. Fazla gericiler ve gereksiz ilericilerin kavgaları Kova randevusu gerçekleştiği andan itibaren zaten gündemde. Bu şahit olduğumuz protestolar, gösteriler birçok ülkede büyüyecek ve sevimsiz sonuçlar oluşacak. Aşırı din savunucuları ile aşırı din karşıtları arasında gerilimlere korona yasaklarından bıkanlar, ekonomi sorunlarından çıldıranlar, özgürlük isteyenler de katılıyor. Hepsinin kendi etekleri dolu ve o taşları meydanlara savurmak isteyebilirler. Özgürlüğünü isteyen, bu nedenle isyana kalkanlara daha da baskıcı uygulamalar olabilir ve bu durum var olan özgürlüklerin daha da kısıtlanması, gerilimin artmasına sebep olur.

17 Şubat'ta kesinleşen Uranüs Satürn kare açısı bir vur kaç etkisi değildir. Bunu sakın unutmayın. Etki tüm yıla yayılacak. Çünkü bu açı 15 Haziran'da ve 24 Aralık'a kendini tekrar edecek. Şu an yaşadığımız ilk dalgası. Merkür'ün Retro pozisyonu ve bu dizilime sağladığı katkı ile unutulmaması gerekir ki, hızlı karar almak ve hemen beyan vermek çok doğru olmayacak. Fevri olmamak önemli.Doğal felaketlerin tetiklendiği bu etkide toprak kavgaları, ekonomide yeni yapılanma, finansal negatif etkiler, para değer kayıpları, kritik halk sağlığı ve riskli hayatlar, siyasetçilerden sivri açıklamalar, halka sert baskılar gibi konu başlıkları da aynı paket içerinde.

Yeni fırsatların çokça geleceği ancak sorumlulukların da çok büyüyeceği dönem başladı. Kova steltum nedeni ile toplumlarda şizoid bozukluk etkilerine de rastlayabiliriz. Çevrenizde çokça donuk ifadeler, gizlenen duygular dikkatinizi çekebilir. Bu çatışmalı ortamda kişiler gerçek yüzlerini göstermeyebilirler.

Kişisel ve kitlesel özgürlük arayışları ve gereksinimleri oldukça önemli bir konu. Ama doz ayarda tutulmalı. Yoksa elbette yukarıya göğe bakalım. Yıldızlar aşağıda değil yukarıda.

Abone Olun

  • Instagram

2020 Haber Sahnesi : Her hakkı saklıdır.