Ara

Mucize Doktor’un Adil Hocası’ndan çağrı: “Ulusal Otizm Eylem Planı Hayata Geçsin!”

En son güncellendiği tarih: 14 Ara 2020

“Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi” kapsamında gerçekleştirilecek kampanya ile Ulusal Otizm Eylem Planı #HayataGeçsin vurgusu yapılıyor ve herkes otizmli bireylerin ve ailelerinin sesi olmaya davet ediliyor!

Engelli bireylerin yaşadığı sorunlara dikkat çeken ve onların toplumsal yaşama adil bir şekilde katılmalarını amaçlayan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi kapsamında önemli bir kampanya yürütülecek. Ulusal Otizm Eylem Planı hayata geçtiğinde otizmli bireylerin neleri başarabileceğine vurgu yapan #HayataGeçsin kampanyası gerçekleştirilecek.


“Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi” kapsamında herkes otizmli bireylerin ve ailelerinin sesi olmaya davet ediliyor!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü! Engelli bireylerin yaşadığı sorunlara dikkat çekme günü… Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı tarafından desteklenen, Tohum Otizm Vakfı koordinatörlüğünde ülkemizde otizm konusunda faaliyet gösteren 9 sivil toplum kuruluşu ortaklığıyla yürütülen Türkiye Otizm Ağı Güçlendirme Projesi (Strengthening of Autism Network in Turkey Project) kapsamında #HayataGeçsin kampanyası gerçekleştirilecek.


Kampanya kapsamında, ilk defa başrol karakterinin otizmli olması açısından büyük önem taşıyan ve otizmli bireylerin dünyalarını anlamaya, onlarla empati kurmaya kapı açan Mucize Doktor dizisinde Adil Hoca karakterine can veren başarılı sanatçı Reha Özcan #HayataGeçsin diyor ve Ulusal Otizm Eylem Planı hayata geçtiğinde otizmlilerin neleri başarabileceğine vurgu yapıyor. Siz de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde #HayataGeçsin etiketi ile sosyal medya hesaplarınızdan paylaşım yaparak otizmli çocukların “Yaşıtlarıyla birlikte eğitim alabilmek, sağlık hizmetlerinden öncelikli faydalanmak, iş hayatına katılmak ve bağımsız yaşam sürdürmek… Yani eşit yaşam şartlarına ulaşabilmek.” hayallerini gerçekleştirebilmeleri için seslerini duyurabilirsiniz.


15 Ekim 2018- 14 Ocak 2021 tarihleri arasında devam edecek proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Kamu ve STK’lar Arasında İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında finanse ediliyor. Proje ile Türkiye’de otizm alanında çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının bir araya geldiği Türkiye Otizm Meclisi üyelerinin kapasitelerinin güçlendirilmesi, Kamu- STK diyaloğunun desteklenmesi ve Ulusal Otizm Eylem Planı’nın bilinirliğinin artırılarak sürdürülebilir izleme mekanizmasının kurulması amaçlanıyor.Abone Olun

  • Instagram

2020 Haber Sahnesi : Her hakkı saklıdır.