Ara

Koreli Kadınların Güzellik Rutini

En son güncellendiği tarih: Mar 22

K-Pop dünyayı sarsadursun koreli kadınların güzelliklerinin tüm dünyaya nam salalı çok oldu. Kore Güzellik rutinleri de K – beauty adıyla oldukça popüler oldu. Ciltlerine oldukça iyi bakan ve her zaman doğal ürünler kullanan Koreli kadınların 10 adımdan oluşan güzellik rutinlerini Koreli güzellik uzmanı Alicia Yoon anlatıyor.Kore Güzellik rutinleri de K – beauty adıyla oldukça popüler oldu

1. Yağ bazlı temizleyici: Bunlar makyajı silmek ve günden kalan kalıntıları çıkarmak için tasarlanmıştır. Yağ bazlı temizleyici, uygulanana kadar oda sıcaklığında genellikle katıdır ve mucizevi bir şekilde sıvı hale gelir. Kore'de bu yağ bazlı temizleyicilerin içinde sık sık bitkisel ilaçlar bulunur. Bu temizleyiciler ayrıca çok nemlendirdikleri için nemlendirici olarak da kullanılabilirler.


2. Su bazlı temizleyici:  Bunlar suda çözünür ve yağ bazlı temizleyiciden sonra kullanılıyor. Su bazlı temizleyici genellikle köpüklü bir temizleyici türüdür. Bunlar bazı fermentler ve meyve sularının yanı sıra  çok sayıda bitki özü içerir. Su bazlı temizleyici cildinize PH dengeleyici olmalıdır.


3. Exfoliator: Eğer cildinize exlfoliator uygulayacaksanız şimdi tam zamanı. Cilt tipine ve uygulama yöntemine  bağlı olarak bu aşındırıcıları haftada bir ila beş kez kullanabilirsiniz.  Kore ürünlerinde, bir kez kullanım için tasarlanmış doymuş peeling pedleri bulunuyor. Scrub gibi mekanik bir soyulma tercih edecekseniz haftada 1 ya da 2 kez yeterli olacaktır.


4. Nemlendirici Tonik: daha sonraki adımların temelini oluşturacak. Seçtiğiniz tonik de teninize PH dengeleyici olmalı. Farklı tipler mevcut olduğundan, cilt tipinize uygun olanı seçtiğinizden emin olun. Yüksek kaliteye sahip ürünlerde  bitkisel özler ve diğer doğal içerikler bulunur. Öyleyse bu içeriklere dikkat edin. En önemli ipucu ise : alkol içeren tonikleri almayın. Bunlar yağlı ciltler için bile çok fazla kurutucu etki yaratırlar .


5. Esans adımı: Burada bahsedilen esans bir serum ya da yüz yağı formunda olabilir. Bu ürünler koyu halkalar ve sarkmış cilt gibi sorunları hedefler Genellikle konsantre ürünlerdir ve küçük miktarlarda satılırlar. Çoğunlukla pahalı egzotik içeriklere sahiptirler.

6. Ampul: Ampuller de esanslara benzer. Küçük miktarda bulunur ve egzotik içeriklere sahiptir. Örneğin vitamin c ampülleri gibi.


7. Nemlendirici maske: Bunlar genellikle tek kullanımlık kağıt maskelerdir. Aynı zamanda içlerine vitamin nejekte edilmiş kauçuk formlarında olanları da bulunur..


8. Göz kremi uygulama : Göz kremlerinin bu hassas bölge için uygun olacak kadar yumuşak olması gerekiyor. Ayrıca nemlendirmenin yanı sıra göz altı torbaları ya da mor halkalar gibi özel ihtiyaçlara yönelik de tercih edilebilir.


9. Nemlendirici adımı gece bakımı için son, gündüz bakımı içinse sondan bir önceki adım. Bunu anlatmaya gerek yoktur sanırız. :)


10. Son adım ise güneş koruyucu. Çoğunlukla gözden kaçırdığımız bu adım Koreli kadınlar için vazgeçilmez… Genellikle uzmanlar en az 30 faktör güneş koruma öneriyorlar. Bu adımdan sonra haliniz kaldı ise makyajınıza geçebilirsiniz 😊


Elbette K- Beauty adımlarını uygularken kendi cilt tipinize ve cildiniz özel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirmek önemli. Ayrıca hayat tarzınız da cildiniz için ne kadar zaman ve ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirleyecektir. Burada önemli olan bu adımları düzenli olarak uygulamak.


Abone Olun

  • Instagram

2020 Haber Sahnesi : Her hakkı saklıdır.