Ara

Azalmış, eski ve kırık rujlarınızı hayata döndürün!

Hepimizin makyaj çekmecesinde kenarda köşede kalmış; ya modası geçmiş ya sıkıldığımız ya kırıldığı için kullanamadığımız eski rujlarımız vardır. Bugün onları hayata döndürerek hem tüketiminizi azaltmaya ve tasarruf etmeye ne dersiniz?!


Azalmış, eski ve kırık rujlarınızı hayata döndürün!

Tüm ihtiyacınız boş bir ruj, lipstick ya da lipbalm kutusu ( zincir mağazalarda satılan seyahat boyu yedek kutuları da işinize yarar), biraz vazelin, bir küçük spatula ( rujları kutusundan çıkarmak ve karıştırmak için) ve hijyen için alkol ya da kolonya.


Öncelikle kullanacağınız tüm cihazları alkol ile temizleyin ki cildinize zarar verecek herhangi bir bakteri üremesin.


Daha sonra kendi tasarımınızı yapmaya başlayın… Hangi renkleri karıştıracaksınız? Elinizin üstünde küçük denemeler yapabilrsiniz. Burada herşey tamamen yaratıcılığınıza kalmış!!


Renk paletinize karar verdikten sonra; karıştıracağınız ruj parçalarını ve az bir miktar vazelini bir kaşığa koyarak mum ısısında yada ocakta benmari usulü ile eritin ve iyice karıştırın. Daha sonra hazırladığınız küçük kaplara dökün. Hızlıca soğuması için buzdolabında bekletebilirsiniz. İşte nemlendirici özelliği de olan yepyeni rujlarınız hazır.
Abone Olun

  • Instagram

2020 Haber Sahnesi : Her hakkı saklıdır.