Ara

Astrolojide Hava Elementine Geçiş Neler Getiriyor?

Astrolog Neslihan Aksun 200 yıllık toprak elementinin hava ile değişimini anlatıyor. Bundan sonra astrolojik olarak dünyayı neler bekliyor? “Kova Çağı” Nedir?


Astrolojide bu yıl değişen hava elementi neler geitiryor?

Büyük gezegenlerin burç değiştirmesini ve büyük malefik kavuşumlarını hala etkisinde olduğumuz 2020 yılında yaşadık. Yani aslında başlayan çoktan başladı.

Son 200 yıldır sürmekte olan toprak elementi dönemi 21 Aralık 2020 tarihinde zamanı bitiren ve başlatan Jüpiter ile Satürn’ün kavuşumu ile hava elementini aktif etti. Herhangi bir burçta 20 yılda bir kavuşan bu 2 önemli zaman belirleyici gezegeninin Kova burcundaki kavuşmaları ise en son 1405 yılında gerçekleşmişti. Toprak elementi döneminde para ile gelen güç kapitalizmi doğurdu, geliştirdi, besledi ve büyüttü. Maddi kaynakları güçlü olan kişiler, kurumlar ya da ülkeler diğerleri üzerinde güç sahibi oldular. Bizler de böyle bir döneme doğduk ve yaşadık. Öğrendiklerimiz beğensek de beğenmesek de bu doğrultuda bize tecrübeler kazandırdı. Toprakların, sınırların, varlıkların önemi insan hayatından bile daha önemli oldu. Toprak kavgaları için savaşlar meydana geldi. Toprağın verimliliği güç için çok önemli oldu, tarım bu sayede güçlendi. Ama güç hırsı bir yandan para hırsını getirdi ve nihayetinde sömürgeler, ırkçılık, toprak kavgaları, zenginlik ve lüks arayışı, zenginin fakiri ezmesi gibi kavramlar da güçlenerek büyüdü. İnsanoğlu var olmak ve varlığını sürdürebilmek için en önemli kaynağın maddi varlıklar olduğuna inandı ve genleri ile de nesillere bu böyle aktı. İşte şimdi hava elementinin bu 2 zamanı belirleyen büyük gezegenin kavuşması ile aktif hale gelmesi çok şeyi uzun vadede değiştireceğe benziyor. Bu kavuşum 21 Aralık’ta oldu diye 1 günde değişim beklenemez. Çok öncesinde de etkileri hissedilen bu yeni düzenin işaretlerinin başında yeni nesilin farklı tavırları, beklentileri ve amaçları sizlere de daha farklı görünmüyor mu?


Toprak elementi, mal, mülk, para gibi kavramları temsil ederken ana derdi ait olmak, kök salmak, kökleriyle varlığa sahip olmak, çalışmak, üretmek ve bu sayede geleceğe güven duymak hedeflerini doğurur. Hava elementi ise madde ile değil bilgi ile ilgilidir. Bilginin bulunması, alınması, işlenmesi ve paylaşılması başlıkları hava elementinin önemli özelliklerindendir. Özgürlük, insan hakları, bilim-teknoloji, insani değer içeren ilişkiler, orijinal fikirler, iletişim, adalet, sosyalizm bu elementin temel kavramları arasında yer alır. Öyle bir döneme girdik ki (bazıları ismine Kova çağı dese de ben buna katılmıyorum), güç için paranın değil bilginin başrol oynayacağı bir dönemdeyiz. Uranüs açıları ile etki alacak olan bu 2 önemli zaman belirleyici gezegen hava elementinin etkilerini 2021 yılında bize hızlı gösterim ile sahneleyeceğe benziyor.

Kişisel ve kitlesel özgürlükler için mücadeleler, yanlış hak arayışlarından kaynaklanan eylemler, azınlıkların ön plana çıkarak hak arayışları, bilgi ve teknoloji kavgaları, bilimsel yeni buluşlar, sanatın yükseleceği, ezilenlerin güçlendiği, paranın pul olduğu farklı bir dönem bizi ve bizden sonrakileri bekliyor. Astroloji içerikli bir makalede yeni bir elementte ardışık olarak gerçekleşen kavuşumların başlamasına “Büyük Mutasyon” denir diye okumuştum. İşte bu “Büyük Mutasyon” 21 Aralık 2020 itibarı ile başladı. Bu ardışık kavuşum serisinin ilki oldu. 200 yıl daha hava elementi aktif olacak ve sonrasındaki değişim ise su elementi ile devam edecek. Bu dönem için araştırmak, incelemek, öğrenmek doğru adımlar olacak. Astroloji de hava elementi ile oldukça doğru orantılı bir kavram.Abone Olun

  • Instagram

2020 Haber Sahnesi : Her hakkı saklıdır.